Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Jak odnosić sukcesy na rynkach zagranicznych? - kolacja biznesowa w firmie Komat

|   Aktualności

20 kwietnia 2023r. miejsce miała kolejna kolacja biznesowa Polskiej Izby Biznesu - Jak odnosić sukcesy na rynkach zagranicznych? O sprzedaży krajowej i eksporcie w firmie Komat.

Tym razem spotkaliśmy się poza Poznaniem – w siedzibie firmy KOMAT w Romanowie Dolnym, która zrobiła ogromne wrażenie na odwiedzających. Gości powitał właściciel firmy KOMAT, Pan Mieczysław Kozłowski. Następnie głos zabrali członkowie Zarządu Izby: Lidia Skudławska i Sławomir Malewski, którzy powitali zebranych, a także opowiedzieli krótko o naszej Izbie i planach na najbliższe tygodnie. Zgodnie z tradycją, Zarząd powitał również firmy, które w ostatnich dniach poszerzyły grono naszych członków. Swoje przemówienie, Członkowie Zarządu, zakończyli wręczeniem kwiatów i gratulacji dla ręce Pana Mieczysława - dla całej firmy KOMAT z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia firmy.

Firma KOMAT to wiodący w Europie producent mebli i urządzeń ze stali nierdzewnej dla gastronomii. Firma oferuje kompleksowe wyposażenie kuchni gastronomicznej, innowacyjne bufety śniadaniowe, modułowe systemy ciągów wydawczych, profesjonalne linie barowe, systemy wentylacji powietrza w postaci zabudowy sufitowej, a także produkuje elementy neutralne, grzewcze i chłodnicze. Firma Komat specjalizuje się przede wszystkim w zamówieniach indywidualnych i nietypowych.

Sam zaś Pan Mieczysław Kozłowski, to założyciel i właściciel firmy, jeden z założycieli Polskiej Izby Biznesu oraz członek Rady Polskiej Izby Biznesu, organizator turniejów tenisowych w regionie. Promotor sportu szkolnego i pozaszkolnego, promujący ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, a także zdobywca m.in. takich nagród jak tytuł „Osobowość Roku w kategorii Biznes”, Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, Nagroda dziennikarska w kategorii „Przedsiębiorczość” przyznana „za wzorowe prowadzenie przedsiębiorstwa, które stało się wizytówką gospodarności, ale też synonimem najlepszych wartości”…

Kolacja biznesowa połączyła w sobie możliwości zdobycia konkretnej wiedzy i stworzyła środowisko do skutecznego networkingu wśród wielkopolskich przedsiębiorców. Po wysłuchaniu prezentacji o historii firmy i ciekawej ścieżce rozwoju, w jeszcze nie-digitalowych czasach, mieliśmy okazję wziąć udział w wycieczce po firmie – a napisać trzeba, że to była prawdziwa wycieczka, ponieważ odwiedziliśmy 3 oddalone od siebie obiekty: zachwycającą architektonicznie część biurową, zaawansowaną technologicznie część produkcyjną i siedzibę firmy-córki – spółki ATRE, która wyrosła z firmy KOMAT. Wśród gości, oprócz członków Izby i lokalnych przedsiębiorców, znalazł się również Pan Roman Trzaskalik – Prezes Stowarzyszenia „Nostra Res” z Katowic, które jest nam bliskie, ze względu na wspólnie promowane i wyznawane wartości.

Dziękujemy serdecznie naszym Gościom za przybycie, a Panu Mieczysławowi za cudowną gościnę i ciekawie spędzony czas. Zarząd Izby, po bardzo pozytywnym feedbacku otrzymanym od członków w temacie kolacji biznesowych, planuje już kolejne tego typu wydarzenia.

 

 

zdjęcia: Komat

Wróć