Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Prestiżowa lokalizacja z historią w tle - Plac Wolności 6 - Dzielimy się sukcesami! ELD Poland

|   Artykuły

To już kolejna inwestycja w Poznaniu, która jest efektem wieloletniej współpracy naszego biura projektowego z rodzimym deweloperem.

Projekt wykonany przez ELD Poland obejmuje kompleksową rewitalizację kamienicy znajdującej się w zabudowie pierzejowej Placu Wolności w Poznaniu oraz dobudowę 6-piętrowego skrzydła na jej tyłach.

 

Ta unikatowa inwestycja zlokalizowana w samym sercu miasta składa się w większości z lokali o charakterze inwestycyjnym z przeznaczeniem na wynajem, ale także z większych lokali usługowych położonych w kamienicy frontowej oraz na parterze nowo zbudowanego skrzydła. Większość lokali mieszkalnych w budynku stanowią 1-pokojowe miniapartamenty z łazienką oraz aneksem kuchennym. W części z nich zaprojektowano balkony lub tarasy.

Cały obiekt wyposażony jest w 4 windy osobowe, klimatyzację, system kontroli dostępu, monitoring zużycia mediów oraz panele fotowoltaiczne.

Rys historyczny.

Historyczny charakter kamienicy to nie tylko lokalizacja przy symbolicznym Placu Wolności, który jest ważnym miejscem na mapie Poznania, to także funkcje jakie pełnił ten budynek na przestrzeni wielu lat. W 1900 r. otworzono tu jeden z najpopularniejszych domów towarowych w Poznaniu, w którym można było kupić dosłownie wszystko. Dom towarowy Michaelisa & Kantorowicza podzielony był na 14 działów branżowych obsługiwanych przez 50 sprzedawców. Natomiast w roku 1927 powstało tu Kino Słońce - jedno z największych i najnowocześniejszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie, które mogło pomieścić 1600 widzów.

Zakończenie 1 etapu budowy.

W budynku zamieszkania zbiorowego przy Placu Wolności 6 zakończono 1 etap polegający na dobudowie mieszkalnego skrzydła do istniejącego budynku kamienicy. Obecnie trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Trwają też roboty budowlane w kamienicy pod kątem przebudowy i wzmocnienia konstrukcji, celem jej przystosowania do oczekiwanych funkcji użytkowych. Projekt koncepcyjny, budowlany, przetargowy oraz wykonawczy: ELD Poland.

 

Inwestor: Inwestycje Wielkopolski

 

 

Zdjęcia: Magdalena Klimek-Przybylska

Wizualizacje: ELD Poland

Wróć