Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Szkolenie - RODO oraz Cyber Ryzyko

utworzony przez Monika Statkiewicz | |   Szkolenia

Członkowie naszej Izby mieli okazję porozmawiać na dwa bardzo aktualne tematy- nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych oraz Cyber Ryzyko, czyli zagrożenia w sieci.

W dniu 20 kwietnia 2018r. w siedzibie Izby przy ulicy Młyńskiej 12 odbyły się dwa powiązane ze sobą tematycznie szkolenia: dot. RODO oraz Cyber Ryzyka w przedsiębiorstwie.

Członkowie naszej Izby mieli okazję posłuchać wypowiedzi ekspertów w tych dziedzinach: mec. Katarzyny Antkowiak z Kancelarii Antkowiak Gębiak i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni, oraz  Pana Macieja Szulca Brokera asekuracyjnego z firmy Medianta – Serwis Ryzyka sp. z o.o.

Podczas spotkanie zostały przedstawione podstawowe zagadnienia dotyczące  ochrony danych osobowych w świetle nowego rozporządzenia.  Uczestnikom uświadomiono mnogość rozwiązań jakie mogą zastosować w swoich firmach, ale również możliwość nałożenia kar w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. Prezentacja zaczynała się od przedstawienia bazowych pojęć – czym są dane osobowe, a kończyła się na praktycznych wskazówkach dotyczących tego, co można zmienić w swoim przedsiębiorstwie oraz na co zwrócić szczególną uwagę.  

W części dotyczącej Cyber Ryzyka uczestniczy otrzymali wiedze na temat zagrożeń w prowadzonej działalności gospodarczej oraz możliwości ich asekuracji. Prawdą jest, że coraz więcej firm decyduje się na ubezpieczenie swoich działań pod tym kątem, ale nadal jest to niewielki odsetek. Natomiast skutki nieumiejętnego zarządzania danymi i ich utrata mogą okazać się bardzo dotkliwe.

Wróć