Skip to main content

Klub Kobiet Polskiej Izby Biznesu

Klub Kobiet Polskiej Izby Biznesu jest inicjatywą Pań zrzeszonych w naszej Izbie.

Klub Kobiet PIB stanowi przestrzeń do cyklicznych spotkań, rozmów, szkoleń i konferencji, ukazujących kobiecy punkt widzenia w świecie biznesu. Podczas spotkań i warsztatów rozmawiać będziemy o tym, jak pogodzić życie rodzinne z obowiązkami zawodowymi, jak radzić sobie z problemami naszych pracowników oraz o tym, jak z sukcesem prowadzić firmę w oparciu o wartości.

Integracja wokół realizacji wspólnie podzielanych chrześcijańskich wartości, wzajemna solidarność oraz dyskrecja i pomoc są konstytutywnymi elementami funkcjonowania naszej Izby.  W myśl głównych zasad, które panują w PIB chcemy konsolidować potrzeby, ale też talenty Kobiet–Przedsiębiorców, aby w umiejętny sposób nimi zarządzać – dla pomnażania potencjału naszych przedsiębiorstw oraz budowania silnego kobiecego głosu w biznesie.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o  działaniach Klubu. Wszystkie Przedsiębiorcze Panie zainteresowanie przystąpieniem do tej inicjatywy – zapraszamy do kontaktu poprzez Sekretariat PIB, tel. 792- 950 -509.

Zachęcamy również do zapoznania się z wywiadem z Radio Poznań: link

Inicjatywy Klubu Kobiet PIB

Klub Kobiet PIB - jak po studiach ścisłych zostać redaktorem naczelnym portalu dla młodych dziewcząt?

|   Klub Kobiet

W piątek 21 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Kobiet PIB. Podczas tego spotkania, Pani Paulina Michalska opowiedziała o swojej ścieżce zawodowej - czyli jak po studiach ścisłych zostać redaktorem naczelnym portalu dla młodych dziewcząt?

Pani Paulina Michalska, dr kulturoznawstwa, fizyk medyczny, obecnie Redaktor Naczelna portalu pięknadziewczyna.pl, a pierwsze kroki w pracy przy redagowaniu tekstów, stawiała już w liceum, wygrywając konkursy na najlepszą gazetkę szkolną. Pani Paulina opowiedziała o swojej pracy naukowej i nie zawsze łatwych wyborach co do ścieżki zawodowej. Oprócz pracy przy portalu dla młodych dziewcząt, wspomaga swojego męża przy rozwijaniu Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, a wspólnie wychowują 5 dzieci. Dziękujemy Pani Paulinie za ciekawą prezentację, ukazującą jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby dać nastolatkom alternatywę, dla głównego nurtu medialnego – jak budować przestrzeń,  gdzie znajdą przydatną wiedzę, porady i osoby o podobnych  zainteresowaniach, a wszystko to oparte na wartościach i trosce o rozwój młodych dziewczyn.

 

Wszystkie Panie zainteresowane działaniami Klubu Kobiet Polskiej Izby Biznesu zapraszamy na kolejne spotkanie, więcej informacji i możliwość zapisu pod adresem mailowym: sekretariat@pib-wielkopolska.pl

Wróć