Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Dzielimy się sukcesami! Polak w zarządzie globalnego dostawcy software’u

|   Artykuły

Wielki sukces poznańskiego przedsiębiorcy. Tymoteusz Motylewski, CTO firmy Macopedia, jest pierwszym Polakiem, który dołącza do zarządu międzynarodowej organizacji TYPO3 Association. Jego celem jako członka zarządu jest pomoc w rozwoju TYPO3 CMS, oprogramowania służącego do publikowania, modyfikowania i organizowania treści na stronach internetowych.

Stowarzyszenie TYPO3 Association koordynuje i finansuje długoterminowy rozwój TYPO3. W oparciu o ten system powstały serwisy internetowe najbardziej znanych firm, np. NY Times, Lufthansa, NASA, DHL, Philips czy Vorwerk (dystrybutor Thermomixa). W zarządzie zasiadają przedstawiciele kilku krajów, a od teraz także Polski. Dzięki obecności Tymoteusza w zarządzie doświadczenia polskich użytkowników będą reprezentowane w działaniu strategicznym, a rozwój produktu będzie dostosowywany także do potrzeb naszego rynku.

 

O wyborze Tymoteusza zadecydowały jego wiedza techniczna, myślenie długofalowe, nastawienie na działanie oraz perspektywa biznesowa. Tymoteusz jest związany ze społecznością TYPO3 od ponad 13 lat. W tym czasie rozwijał i promował to oprogramowanie m.in. jako prelegent na konferencjach branżowych, członek Core Team czy Team Leader zespołu, który stworzył rozwiązanie usprawniające i rozszerzające funkcjonalność platformy – TYPO3 Headless.

 

Dołączenie Tymoteusza do zarządu TYPO3 Association oznacza początek nowego rozdziału dla TYPO3 CMS, który stoi w obliczu wielu wyzwań. Współzałożyciel i CTO firmy Macopedia ma nadzieję, że jego wiedza i doświadczenie pozwolą na dalszy rozwój produktu i jego ekspansje na nowe rynki.

 

W mediach lokalnych Tymoteusz Motylewski opowiada więcej o TYPO3:

Wróć