Wieczór biznesowy z Polskim Towarzystwem Gospodarczym

W czwartek 28 marca odbyło się kolejne spotkanie biznesowe Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w Poznaniu, które jednocześnie było pierwszym wspólnym wydarzeniem naszych organizacji. Oprócz Polskiej Izby Biznesu Partnerem wydarzenia był również Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na spotkanie w pięknych wnętrzach Hotelu Kolegiackiego  składały się dwie prelekcje, wspólna kolacja, czas na networking oraz obowiązkowy punkt programu, czyli autoprezentacja wszystkich uczestników.

Pierwszą prezentację pod tytułem: Jak wykorzystać sztuczną inteligencję do szybszego rozwoju Twojej firmy?  wygłosił  Pan Maciej Kopczyński CEO Marcetino. W trakcie prelekcji dowiedzieliśmy się czym jest sztuczna inteligencja i jakie są jej rodzaje dostępne na rynku (np. jaka jest różnica w korzystaniu z AI podpiętej do sieci, a jak to wygląda w przypadku braku skorelowania z siecią internetową). Prelegent wskazał nam również możliwości zastosowania sztucznej inteligencję w procesach sprzedażowych,  czy np. przy analizie danych w naszych bazach. Poznaliśmy też praktyczne przykłady wykorzystania różnych narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji oraz predykcje co do możliwości rozwoju tych rozwiązań w poszczególnych  branżach.

Druga prelekcja nosiła tytuł:Finansowanie inwestycji rozwojowych i ekologicznych ze środków UE przez BGK i została wygłoszona przez Pana Mateusza Szulca, Głównego Eksperta w Departamencie Programów Europejskich Banku Gospodarstwa Krajowego. Autor wskazywał na to, jak nowa perspektywa środków unijnych na lata 2021-2027 przynosi zróżnicowane możliwości uzyskania wsparcia dla przedsiębiorstw. Wśród możliwości znajdziemy np. Kredyt ekologiczny FENG, czyli dotację dla firm sektora MŚP oraz small mid-caps oraz mid-caps planujących modernizację posiadanej infrastruktury w celu ograniczenia zużycia energii pierwotnej o przynajmniej 30%. Prelegent szczegółowo omówił wszystkie możliwości.  Warto zaznaczyć, że w 2024 r. planowane są dwa nabory wniosków o dofinansowanie w Kredycie ekologicznym FENG.

Dziękujemy uczestnikom za przybycie i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Spotkania w takiej formule, łączące dostęp do wiedzy z możliwością nawiązywania relacji biznesowych, to świetna okazja, by promować integrację środowiska przedsiębiorców, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na ciekawe tematy.

zdjęcia: PTG